Rogán embere kapta Varga Judit képviselői mandátumát
Farkas Örs korábban a Kormányzati Tájékoztatási Központot vezette, jelenleg pedig a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkárhelyetteseként a polgári titkosszolgálatokért felel.
Farkas Örs korábban a Kormányzati Tájékoztatási Központot vezette, jelenleg pedig a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkárhelyetteseként a polgári titkosszolgálatokért felel.
Canossát jár egyházkerületében a kegyelembotrányt magyarázó Balog Zoltán. Zárt körben több megbeszélést is tartott a múlt héten református lelkészekkel. Az egykori miniszter a kegyelembotrány miatt zsinati elnökként megbukott, bár lemondásának elfogadása még függőben van. Most püspökségét igyekszik megmenteni, miközben kérdés az is, mennyire maradhat meg a befolyása, miután politikai támogatottságának megőrzése is kérdéses lehet.
A Blikknek reagált a fotóra, amelyen a volt felesége és volt igazságügy-miniszter az ÁSZ elnökével látható kéz a kézben.
A 444 olvasói fotóján a volt igazságügyminiszter kéz a kézben látható Windisch Lászlóval. Az ÁSZ a lap megkeresésére közölte: az elnök „sem most, sem korábban nem keverte össze a munkáját a magánéletével”.
Postai úton, személyesen és telefonon is próbálták Magyart állítása szerint elérni, csak utóbbi sikerült, megnyugtató válaszokat azonban nem kapott állítása szerint.
A kormánypárti szavazók 9 százaléka is a miniszterelnököt nevezte meg.
Mennyire elégedett a magyar miniszterelnökkel? Téma-e a mindennapokban Magyar Péter? Szükség van-e női politikusokra Magyarországon? Többek között ezeket kérdezte a kormányközeli Társadalomkutató Kft. egy telefonos-kutatásban, ahol a kormányzati intézkedésekről és a zöldenergiáról is érdeklődtek egy olvasónktól.
Több közvélemény kutatás is azt mutatja, hogy a kegyelmi botrány nem rázta meg az európai parlamenti választásokra készülő kormánypártot, pedig éppen két, európai színtéren is ismert politikusát veszítette el. Annál alaposabb átrendeződés várható az ellenzéki térfélen, ahol a széttöredezettség okozhat problémákat. A nyertesek között nemcsak a Kétfarkúak, hanem a Mi Hazánk is ott lehet.
Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság elnöke lesz a következő köztársasági elnök, távozása után megüresedik egy hely a testületben.
A párt szerint a valódi kérdés továbbra is az, hogy milyen indokkal kapott kegyelmet K. Endre.
Mikor és kinek jött az első jelzés, hogy V. János zaklatja a gyermekeket a bicskei gyermekotthonban? Hogyan lehet, hogy ennek ellenére állásában maradhatott, sőt, ki is tüntették? Miért merült fel a sajtóban Polt Péternek, Áder János testvérének, vagy épp Szentkirályi Alexandrának a neve? Összeszedtük, kik mikor tudták meg, hogy valami nem stimmel V. Jánossal, mikor milyen dokumentumok születtek minderről, hogy aztán még évekig keringjen az államigazgatás és az igazságszolgálgatás útvesztőjében a molesztálási ügy.
A lapnak fontos szerepe volt a K. Endre-ügy kirobbanásában.
A kegyelmi botrány kirobbanása óta először beszélt a Kossuth Rádióban a miniszterelnök. Beszélt a K. Endre-ügyről, bár sem Novák Katalin, sem Balog Zoltán, sem Varga Judit nevét nem ejtette ki. Viszont azt mondta, átvilágítás jön a gyermekvédelmi rendszerben, amelyet személyesen fog felügyelni. Előkerült a brüsszelezés és a sorosozás is, majd azt mondta: pénteken komoly hadiipari megállapodást fog kötni Svédország miniszterelnökével.
Az Alkotmánybíróság elnöke, egykori ügyvéd, aki a kormánypárti kétharmad miatt biztosra veheti, hogy ő lesz Novák Katalin utódja. Az is biztosnak tűnik, hogy Sulyok egészen más karaktert fog államfőként vinni, mint amilyet Novák Katalinnak épített kommunikációs stábja: búcsút inthetünk az ablakpucolásnak és a sütisütésnek is.
Ragaszkodik az anonimitásához, de elindított egy Facebook-oldalt az az ügyvéd, aki a sajtó figyelmébe ajánlotta azt, hogy K. Endrének elnöki kegyelmet adott Novák Katalin.
Amikor a miniszter exfeleség dönt arról, hogy megtarthatja-e valaki az állami posztjait. Amikor megy az üzenet az azóta miniszterré lett régi ügyvédjelölt barátnak, hogy ha megszűnnek a jól fizető állami állások, akkor „borít” az illető a NER-ről. Amikor az egész mögött ott lehet valamiféle válási megállapodás. Amikor épp ott akad jól fizető állás, ahol a régi védenc a főnök. Összeraktuk az elmúlt napok nyilatkozatait Magyar Péter szakmai és magánéletének színfalak mögötti történetéről.
Balog Zoltántól hamarabb várta volna a lemondást a hvg.hu által megszólaltatott egyik fideszes. A Várkert Bazárnál kérdeztük a kormánypárti politikusokat a kegyelembotrányról.
Szerinte az egyik kormánytag súlyos korrupciós bűncselekményben érintett, és erről a kormánynak is tudomása van.
A Direkt36 rekonstruálta annak a néhány napnak az eseményeit Orbán Viktor környezetében, amely a Novák Katalin és Varga Judit lemondásához vezetett. A lap szerint a kormány propagandagépezetét váratlanul és felkészületlenül érte a kegyelmi ügyben kirobbant botrány.